Piknik

Działalność charytatywna

Pora na podzielenie się z Wami drodzy czytelnicy kolejną, bardzo ważną dla nas aktywnością, mianowicie działalnością charytatywną. Działalność ta ma różne oblicza, w zależności od bieżących potrzeb.

Rozpoczynamy od relacji z wizyty w Łódzkim Hospicjum dla Dzieci Łupkowa, gdzie mieliśmy przyjemność gościć 5 lipca 2019 roku. W hospicjum przebywają zarówno dzieci jak i dorośli pacjenci oddychający przy pomocy respiratora. To szczególne miejsce – piękne, przytulne, z fachowym, empatycznym personelem, zapewnia pacjentom domowe warunki, aby czuli się w nim jak najlepiej.

Nasza misja polegała na sprawieniu radości pacjentce, Pani Ilonie, dając Jej możliwość szycia na maszynie. Pani Ilona w przeszłości biegle szyła, ale choroba, która ograniczyła znacznie sprawność fizyczną, jednocześnie postawiła bariery. Wybraliśmy dla pacjentki komputerową maszynę do szycia JUKI HZL-HD40, która idealnie sprawdziła się w przypadku osoby obsługującej maszynę tylko rękoma.

Szyjące24.pl z wizytą u Pani Ilony w Łódzkim Hospicjum dla Dzieci Łupkowa

 Model posiada liczne udogodnienia w zakresie obsługi, co w tym konkretnym przypadku okazało się bezcenne. Przede wszystkim maszyna została wyposażona  w bardzo wygodny, intuicyjny panel, dzięki któremu obsługa jest bardzo prosta i umożliwia między innymi szycie bez dolnego regulatora prędkości. Bardzo krótki instruktaż pozwolił na testowanie możliwości maszyny, dostępnych wzorów i rozpoczęcie szycia. Pani Ilona używając tylko rąk i bazując na swoim doświadczeniu szybko opanowała pracę na tej maszynie. Zobaczyliśmy radość w oczach Pani Ilony, która samodzielnie uszyła ozdobne serce oraz powłoczkę na poduszkę. Pacjentka wyraziła wielką chęć charytatywnego szycia serc lub maskotek dla domów dziecka i oddziałów szpitalnych. Postaramy się, żeby to się udało. Nasza akcja zakończyła się powodzeniem, a możliwość podarowania od nas „chwili radości” i wywołania uśmiechu na twarzy to powód do niesamowitej wewnętrznej satysfakcji. Polecamy odwiedzić nasz profil na fb , zamieściliśmy tam krótką relację z  odwiedzin w Łódzkim Hospicjum dla Dzieci Łupkowa. 

Kolejną akcją charytatywną, w której braliśmy udział była „Legowiska dla schroniska”. Pomysłodawczynią tej inicjatywy jest Małgosia z Myou – pracownia projektowa. Do tej pory z dużym sukcesem odbyło się VI edycji szycia legowisk dla czworonogów.

Począwszy od II edycji wykonywaliśmy usztywniane elementy niezbędne do wykonania legowisk.

Mieliśmy także przyjemność wraz z Małgosią z Myou – pracownia projektowa być współorganizatorem  akcji szycia legowisk w Rydzynie na maszynach domowych JUKI, w trakcie której uszyliśmy 36 legowisk.

  „LEGOWISKA DLA SCHRONISKA” w Rydzynie – zobacz więcej

„Pościel sercem uszyta” – przedsięwzięcie dotyczyło wykrojenia i uszycia kompletów pościeli dla dzieci z Domu Samotnej Matki. Inicjatywa ta zapadnie nam na długo w pamięci nie tylko ze względu na liczny odzew osób chętnych do szycia i chcących poświęcić swój wolny czas. W dniu planowanego szycia pościeli miała miejsce awaria prądu. Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu celu. Zespół Szyjące24.pl wraz z wolontariuszami wykroił komplety pościeli. Część materiałów wspaniałe wolontariuszki dysponujące maszyną do szycia zabrały do domu, aby tam je dokończyć. Resztę kompletów uszyliśmy sami w innym terminie. W sumie dostarczyliśmy do Domu Samotnej Matki w Łodzi 20 pięknych, kolorowych kompletów pościeli wywołując uśmiech na twarzy dzieci i ich opiekunów.

  Życzymy kolorowych snów najmłodszym podopiecznym Domu Samotnej Matki – zobacz wiecej

„Worko – plecak dla Afryki” to następna inicjatywa charytatywna,  w której zespół Szyjące24.pl brał udział. Wraz ze wspaniałymi osobami o wrażliwych sercach przez siedem godzin uszyliśmy 26 sztuk worko – plecaków dla dzieci z Afryki. Kolorowe „niespodzianki” dotarły w potrzebujące ręce, o czym wiemy od s. Dominiki  z Buturu.

Zaangażowanie uczestników akcji przyniosło widoczny efekt

Gościliśmy także w naszej pracowni fantastyczne podopieczne Domu Dziecka w Grotnikach. Wszystkie uczestniczki warsztatów mogły uszyć kultowe już worko – plecaki z dowolnie wybranych przez siebie materiałów. Była to także świetna okazja do zapoznania się z funkcjami i możliwościami maszyn do szycia – zwłaszcza, że niektóre z dziewcząt po raz pierwszy miały do czynienia z maszyną. Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy urozmaicić Im czas i wzbudzić zainteresowanie szyciem.

Radość dziewcząt z samodzielnego szycia worko – plecaków jest bezcenna

Kolejną akcję zadedykowaliśmy wolontariuszom, którzy na co dzień niosą pomoc innym. Teraz my chcieliśmy sprawić Im przyjemność, w nagrodę za trud i zaangażowanie, dlatego zaprosiliśmy do naszej pracowni wspaniałą młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rudzie Bugaj i przeprowadziliśmy specjalnie dla Nich warsztaty.

Tacy goście są zawsze mile widziani u Szyjące24.pl

Dużo pozytywnej energii wniosła też akcja szycia zabawek sensorycznych, potocznie nazywanych „metkowami” lub „szeleściakami” dla najmłodszych pacjentów oddziału Pediatrii, Immunologii i Nefrologii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Metkowce szyliśmy wraz z niesamowitą młodzieżą z Domu Dziecka w Grotnikach. Kolejna akcja zakończona sukcesem – wspólnie uszyliśmy 35 zabawek.

„Szeleściaki” zostały dostarczone na jeden z oddziałów Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Zespół Szyjące 24.pl chętnie uczestniczy w inicjatywach niosących pomoc innym. W trakcie licznych akcji poznaliśmy wiele empatycznych, wrażliwych osób, które chciały dać innym cząstkę siebie oferując swój czas, energię, zaangażowanie    i optymizm. Naszą intencją jest zwrócenie uwagi na aspekt, jak niewiele potrzeba, aby sprawić przyjemność innym, wywołać uśmiech, dać „chwilę radości”. Wszystko to oczywiście odbywa się przy wsparciu wspaniałych osób, które poznaliśmy i nadal poznajemy.

Zawsze możemy liczyć na pomoc i zaangażowanie Małgosi z Myou – pracownia projektowa, z którą współpracowaliśmy wielokrotnie przy różnych projektach, także charytatywnych.

Wolontariusze zawsze chętnie odpowiadają na nasz apel, bez ich energii i wielkiego serca nie byłoby tak wspaniałych efektów.

Działalność Szyjące24.pl można bliżej poznać i obserwować na fb.me/szyjace24, gdzie regularnie zamieszczamy informacje dotyczące spotkań z nami, prezentujemy foto i videorelacje oraz promujemy maszyny domowe JUKI           i akcesoria krawieckie.

Zapraszam
Szyjące24.pl

Relacje z warsztatów, terminy spotkań fb.me/szyjace24

Miejsce warsztatów-Rąbień, ul. Słowiańska 29

Sklep internetowy   www.szyjące24.pl

Sklep stacjonarny- Rąbień, ul. Słowiańska 29

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *