Warsztaty

Maszyny JUKI na MamyTarg

MamyTarg to cykliczna impreza, mająca już swoją tradycję na mapie wydarzeń w Łodzi. Kolejna, siódma edycja odbyła się w niedzielę 17 marca 2019 roku, w godzinach 11-17, w Art_Inkubatorze przy ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi.

Zespół Szyjące24.pl miał przyjemność uczestniczyć w tej ciekawej inicjatywie.

Targi rodzinne MamyTarg jak sama nazwa wskazuje skierowane są do rodzin, szczególnie do rodziców – zarówno tych obecnych jak i spodziewających się przyjścia na świat potomka.

Klimatyczne, zrewitalizowane przestrzenie dawnej łódzkiej fabryki zgromadziły ponad 80 wystawców, oferujących produkty najwyższej jakości i ciekawym wzornictwie, głównie polskich marek, dla dzieci i przyszłych mam. Szeroki wachlarz produktów obejmował ubranka, zabawki, tekstylia, artykuły wyposażenia wnętrz i akcesoria dla dzieci, a także artykuły dla mam.

Inicjatywa Mamy Targ oferowała:

  • możliwość zrobienia zakupów
  • spędzenie czasu w przyjaznej atmosferze
  • salę animacyjną
  • warsztaty dla dzieci i rodziców
  • strefę jedzenia

Słoneczna niedziela sprzyjała wspólnym rodzinnym spacerom i wyjściom, co mogliśmy zaobserwować poprzez bardzo liczną obecność gości na targach i na naszym stoisku.

Przedział wiekowy odwiedzających stoiska był bardzo szeroki, począwszy od maluchów w brzuszkach mamy, bobasów odpoczywających wygodnie w wózkach, skończywszy na babciach i dziadkach, poszukujących czegoś wyjątkowego dla młodszych członków rodziny.

Zespół Szyjące24.pl miał przyjemność debiutować na targach rodzinnych, można było spotkać się z nami na stoisku z domowymi maszynami do szycia JUKI. Różne modele maszyn zarówno mechaniczne: JUKI HZL-353ZR-A, JUKI HZL-355ZW-B, JUKI HZL-357ZP-C jak i komputerowe: JUKI HZL-G120, JUKI HZL-G220, JUKI HZL-F300 czekały na chętnych do szycia i poznania możliwości niezawodnych maszyn JUKI. 

Goście naszego stoiska z maszynami JUKI zaangażowani w twórczą pracę

Zaproponowaliśmy warsztaty szycia zabawki sensorycznej dla maleństwa, uroczo nazwanych przez uczestników „szeleściakami”. Zabawki sensoryczne rozwijają wielokierunkowo zmysły malucha, poprzez dotyk różnych faktur materiału, dźwięk w postaci delikatnego, ale intrygującego szeleszczenia oraz wzór i kolor. Uczestnicy mieli do wyboru szeroką gamę kolorystyczną przyjaznych tkanin oraz dodatków w postaci kolorowych tasiemek. Każda uszyta zabawka miała indywidualny charakter – osoba szyjąca decydowała o wyborze widocznego ozdobnego wzoru oraz miała możliwość wyszycia imienia dziecka, dla którego była dedykowana zabawka, co cieszyło się dużym powodzeniem i wywoływało uśmiech na twarzy autora krawieckiego gadżetu.

 Efekty krawieckich inspiracji.

Zaobserwowaliśmy, że tworzenie tej zabawki wywoływało wiele emocji i zachowywania staranności na każdym etapie wykonywania pracy. Już w trakcie wyboru materiału szyjący zastanawiali się, który wzór będzie najbardziej pasować do przyszłej bądź niedawno urodzonej pociechy. Do maszyny zasiadały mamy, bardzo często z pokaźnym brzuszkiem i tatusiowie, a ci tatusiowie, którzy nie szyli, cierpliwie kibicowali swoim żonom. Zdarzało się, że „szeleściaki” szyło też rodzeństwo, babcie, ciocie i przyjaciółki.  Bardzo często były to osoby, które miały po raz pierwszy kontakt z maszyną do szycia i mimo początkowych obaw, z naszą pomocą świetnie radziły sobie z obsługą poszczególnych modeli. Słyszeliśmy rozczulające słowa: „To będzie pierwsza rzecz, uszyta przeze mnie dla mojego dziecka”

Szczęśliwi rodzice – pociecha bez wątpienia będzie zadowolona z takiej zabawki.

Stoisko z maszynami JUKI tętniło życiem od samego początku do końca trwania targów. Ku naszej radości mieliśmy cały czas pełne ręce roboty. Osoby goszczące na naszym stoisku oprócz chęci uszycia zabawki, chciały porozmawiać o konkretnych modelach domowych maszyn JUKI, przetestować i poznać ich możliwości.

Perspektywa uszycia czegoś samodzielnie dla swojego dziecka skłaniała do zadawania pytań, zwłaszcza, że część młodych mam jest na etapie spędzania czasu z pociechą w domu, co pozwala na rozwinięcie pasji szycia i cieszenia się z tworzonych samodzielnie ubranek czy zabawek.  

Zainteresowanie wzbudzały bardzo przyjazne w obsłudze modele z rodziny maszyn mechanicznych JUKI HZL-350Z czyli JUKI HZL-353ZR-A, JUKI HZL-355ZW-B, JUKI HZL-357ZP-C. Wiele pytań padało pod adresem komputerowych modeli domowych maszyn JUKI, takich jak JUKI HZL-G120, JUKI HZL-G220, JUKI HZL-F300. Szyjący na tych modelach urzeczeni byli prostotą obsługi, bardzo szeroką gamą programów ściegowych, w tym alfabetu, za pomocą którego mogli wyszyć imię na tworzonej wcześniej zabawce.

Szycie na maszynach JUKI to czysta przyjemność.

Chętnie udzielaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące maszyn do szycia i akcesoriów krawieckich, a także prowadzonych przez nas warsztatów, na które serdecznie zapraszamy.

Pracowicie spędzony czas na MamyTarg upłynął pod znakiem kreatywności oraz przemiłych, inspirujących spotkań i rozmów zarówno z uczestnikami warsztatów jak i odwiedzającymi  nasze stoisko.

Dziękujemy za pomoc w organizacji stoiska:

JUKI – Sew it 

MamyTarg

Szyj w domu

Działalność Szyjące24.pl można bliżej poznać i obserwować na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy informacje dotyczące spotkań z nami, prezentujemy foto i videorelacje oraz promujemy maszyny domowe JUKI i akcesoria krawieckie.

Zapraszamy

Szyjące24.pl

Relacje z warsztatów, terminy spotkań fb.me/szyjace24

Miejsce warsztatów-Rąbień, ul. Słowiańska 29

Sklep internetowy   www.szyjące24.pl

Sklep stacjonarny- Rąbień, ul. Słowiańska 29Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *