Piknik

Wspomnienie z JUKI DAY 2018 – Edycja Łódź

Wspomnienie z JUKI DAY 2018 – Edycja Łódź

Zespół Szyjące24.pl uczestniczy w interesujących wydarzeniach związanych
z szyciem, tym bardziej, jeśli impreza dotyczy domowych maszyn do szycia JUKI. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć 22 września 2018 pod adresem OFF Piotrkowska, w Pracownia Aperitivo. Właśnie tego  dnia w godzinach 11-17  miejsce było gościnne nie tylko dla smakoszy dobrej kuchni, ale przede wszystkim dla osób, które chciały wejść choćby na chwilę do intrygującego krawieckiego świata i twórczo spędzić czas.

Sceneria JUKI DAY 2018 na OFF Piotrkowska

Impreza tematycznie oferowała bardzo szeroki wachlarz zagadnień. Wszyscy chętni mieli możliwość poznania wielu modeli domowych maszyn do szycia JUKI, zarówno mechanicznych, jak i komputerowych a także overloków. Obecni na miejscu eksperci odpowiadali na pytania związane z obsługą   oraz możliwościami maszyn. Modele maszyn JUKI wyeksponowane na stoiskach stwarzały idealną okazję do osobistego przetestowania i sprawdzenia funkcji oraz udogodnień, jakie poszczególne modele oferują. Możliwość bliższego poznania technologii, a także praktycznych rozwiązań jest bardzo cennym doświadczeniem, zwłaszcza przed planowanym zakupem domowej maszyny do szycia. Dzięki temu możemy dokonać zakupu w przenośni i dosłownie modelu skrojonego na naszą miarę.

Wnętrze Pracownia Aperitivo oferowało także możliwość wzięcia udziału
w warsztatach krawieckich, porozmawiania z projektantkami oraz szyjącymi blogerkami, a twórcza atmosfera sprzyjała wymianie uwag i obserwacji.

Zespół Szyjące24.pl widoczny był dla uczestników JUKI Day 2018 oraz przypadkowych, zaciekawionych przechodniów już na dziedzińcu OFF Piotrkowska, bezpośrednio przed wejściem do Pracownia Aperitivo, gdzie mieliśmy stworzone idealne warunki do prowadzenia zajęć z osobami pragnącymi szyć. Jak zwykle mogliśmy liczyć na wsparcie i pomoc zarówno merytoryczną jak i praktyczną Małgorzaty Juskowiak z Myou – pracownia projektowa.

  Uczestnicy spotkania z Szyjące24.pl podczas JUKI DAY 2018

 Powolne, leniwe sobotnie przedpołudnie na Off Piotrkowska zaczęło z każdą chwilą nabierać tempa i dosłownie tętnić szyciem. Rozpiętość wiekowa osób goszczących na naszym stoisku była imponująca – chętni do szycia byli zarówno kilkulatkowie, jak i osoby w sędziwym wieku. Przychodzili rodzice z dziećmi oraz pojedyncze osoby zaciekawione wydarzeniem. Umiejętności krawieckie osób odwiedzających nasze stoisko były różne. Najmłodsi uczestnicy spotkania z Szyjące 24.pl najczęściej debiutowali przy maszynie do szycia właśnie na naszym stoisku, choć zdarzały się wyjątki w postaci bardziej doświadczonych młodych krawców. Wśród starszych uczestników mieliśmy do czynienia zarówno z osobami obcującymi pierwszy raz z maszyną oraz tymi  bardziej doświadczonymi krawiecko. W przypadku osób posiadających większe doświadczenie, zainteresowanie wzbudzały funkcje
i możliwości konkretnych modeli oraz chęć poznania ich udogodnień.

Na spotkanie z Szyjące24.pl nie obowiązywały zapisy, wkrótce okazało się, że jest spora grupa osób zainteresowanych. Chętni cierpliwie czekali na swoją kolej obserwując w międzyczasie poczynania krawieckie poprzedników.

Zaproponowaliśmy najmłodszym uczestnikom szycie piórników oraz etui na telefon z kolorowego i przyjaznego w szyciu filcu. Każdy mógł się wykazać twórczą inwencją i nadać swojemu dziełu indywidualny charakter – przyszyć ozdobną aplikację, a także mieć wyszyte na piórniku swoje imię. Satysfakcja z poznania podstawowych funkcji maszyny do szycia, a przede wszystkim ze stworzenia czegoś oryginalnego samodzielnie była widoczna na twarzach młodych krawców oraz ich opiekunów.

Dla starszych uczestników mieliśmy inne zadanie, mianowicie samodzielne uszycie efektownej i praktycznej, dużej torby na ramię, idealnej do wykorzystania
w codziennych aktywnościach. Dzięki uprzejmości Pinsola Sklep z tkaninami zostaliśmy zaopatrzeni w wykrojone z materiału gotowe elementy torby.    Zadanie wymagało sporo zaangażowania zwłaszcza dla początkujących, ale efekt końcowy był tego wart.

Nasi goście oraz krawieckie efekty pracy

Wśród uczestników z satysfakcją zaobserwowaliśmy ducha współpracy, który przejawiał się między innymi wzajemnym udzielaniem porad co do wykonania poszczególnych zadań jak i wymianie świeżo zdobytych spostrzeżeń.

Zarówno samodzielnie uszyty piórnik jak i torba dostarczyły autorom dużo satysfakcji. Po raz kolejny zespół Szyjące 24.pl mógł obserwować jak nawet przypadkowa styczność z maszyną może zaciekawić tematyką krawiecką.

Jako zespół  Szyjące24.pl uważamy JUKI Day 2018 – Edycja Łódź za bardzo kreatywne, inspirujące wydarzenie, w którym z przyjemnością uczestniczyliśmy. Organizacja imprezy umożliwiła zainteresowanym poznanie technicznych aspektów   domowych maszyn do szycia JUKI oraz praktyczne wykorzystanie  modeli maszyn poprzez udział w różnorodnych warsztatach. Pamiątką ze spotkania z nami były piórniki, etui na telefon oraz torby, z którymi uczestnicy wrócili do domu.

Do zobaczenia na kolejnych ciekawych imprezach krawieckich.

Zapraszamy

Szyjące24.pl

Relacje z warsztatów, terminy spotkań fb.me/szyjace24

Miejsce warsztatów-Rąbień, ul. Słowiańska 29

Sklep internetowy  www.szyjące24.pl

Sklep stacjonarny- Rąbień, ul. Słowiańska 29

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *