Warsztaty

Warsztaty szycia – twórcza strona życia

W kręgu zagadnień interesujących zespół Szyjące24.pl jest praktyczna strona umiejętności krawieckich, dlatego rozpoczęliśmy  przygodę z szyciem na maszynach JUKI.

Zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem warsztatów szycia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Warsztaty to dłuższe spotkania, oferujące twórcze i kreatywne spędzenie czasu. Dedykowane są dla osób, które pragną rozpocząć naukę szycia bądź chcą zgłębiać tajniki wiedzy krawieckiej. Spotykamy się zarówno z osobami początkującymi, które chcą poznać podstawowe funkcje i możliwości domowych maszyn do szycia JUKI, aby pierwszy raz uszyć coś samodzielnie oraz tymi, dla których szycie stało się hobby.

Proponujemy zajęcia o różnorodnej tematyce i stopniu trudności. Jesteśmy otwarci na sugestie i  inspirujące propozycje zagadnień kolejnych spotkań.

W ciągu roku zrealizowaliśmy następujące tematy spotkań warsztatowych:

 • „Warsztaty szycia toreb”
 • „Wariacje na temat spódnicy”
 • „Szyjemy z dzianiny – tunika”
 • „Na luzie w nowej bluzie”
 • „Patchworkowe klimaty – torba lub poduszka”
 • „Worko – plecak na majówkę”
 • „Modny, prosty i wygodny – worko plecak niezawodny”
 • „Worko – plecak”
 •  „Torba”
 • „T – shirt w godzinę” – ekspresowe warsztaty szycia na owerloku i maszynach JUKI
 • „Torba na zakupy”. Podstawy szycia na maszynie – zapoznanie z podstawowymi funkcjami maszyn

Warsztaty z Szyjące24.pl

Współpracujemy z Myou – pracownia projektowa Małgorzaty Juskowiak w zakresie merytorycznym i praktycznym dotyczącym prowadzenia warsztatów.

W trakcie zajęć warsztatowych oferujemy szeroki wybór tkanin, w które zaopatruje nas:

Podczas spotkań zapewniamy:

 • maszyny do szycia JUKI (mechaniczne i komputerowe)
 • owerloki JUKI

Na warsztatach towarzyszą nam maszyny mechaniczne, takie jak:

     

Wymienione modele tworzą rodzinę Juki HZL-350Z. Charakteryzują się funkcjonalnością i prostotą obsługi.

Spośród domowych maszyn komputerowych JUKI korzystamy z modeli:

Maszyny komputerowe są intuicyjne i przyjazne dla użytkownika, zastosowano w nich wiele nowoczesnych rozwiązań i technologię na najwyższym poziomie.

    

Modele owerloków wykorzystywane podczas warsztatów:

     

Owerloki cieszą się dużym zainteresowaniem na warsztatach szczególnie wśród osób początkujących ze względu na tempo pracy, precyzję i estetykę wykonania ściegu. Wykorzystywane są przy realizowaniu różnych projektów krawieckich, jak szycie toreb, odzieży.

Nieodzowne pomoce używane podczas warsztatów, to różnego rodzaju akcesoria krawieckie.

Mata do cięcia samozabliźniająca ( na przykład mata do cięcia 300x220x3mm samozabliźniająca) to profesjonalna, dwustronna mata podkładowa, wykorzystywana podczas cięcia nożami krążkowymi. Pomocna między innymi przy wycinaniu elementów patchworku. Dostępna stacjonarnie i  w naszym sklepie internetowym  w różnych rozmiarach.

Noże krążkowe (na zdjęciu nóż krążkowy 28mm z trzema ostrzami) są sprawdzonym przyrządem służącym do przecinania tkanin, dzianin, skóry, folii, papieru. Zachowują dużą dokładność podczas cięcia oraz umożliwiają jednoczesne przecinanie kilku warstw materiału. Niezbędne narzędzie przy pracy z matą i linijkami.

Linijki krawieckie (na przykład linijka krawiecka prostokąt 30 x 15cm) umożliwiają wykonanie dokładnych i szybkich pomiarów w wygodny sposób.

Przykładowe akcesoria krawieckie

 Zajęcia  warsztatowe różnią się charakterem od imprez piknikowych oraz festynów, w których także bardzo chętnie uczestniczymy. Zdarzają się niejednokrotnie bardzo miłe dla nas sytuacje, że osoby, które odwiedziły nasze stoisko na imprezie plenerowej, poczuły pasję szycia i biorą udział w naszych warsztatach w Rąbieniu.

Na zajęciach panuje twórcza atmosfera, a przy kawie, herbacie i słodkościach jest okazja do rozmowy i  wymiany spostrzeżeń.

Dla nas jako organizatorów warsztatów budujące jest obserwowanie uczestników  i ich satysfakcja z samodzielnego  zrealizowania krawieckiego projektu pomimo, że czasem wcale nie jest łatwo uzyskać pożądany efekt.

                                   Warsztatowe efekty pracy uczestników 

              Zaangażowanie i kreatywność osób biorących udział w warsztatach jeszcze bardziej motywuje nas do dalszego działania i utwierdza w przekonaniu, że szycie jest wyśmienitą formą spędzenia wolnego czasu, pasją i cenną umiejętnością.

Działalność Szyjące24.pl można bliżej poznać i obserwować na Facebooku, gdzie zamieszczamy informacje dotyczące spotkań z nami, prezentujemy relacje w formie zdjęć i filmików oraz promujemy maszyny domowe JUKI i akcesoria krawieckie.

   Zapraszamy

                                                                                            Szyjące24.pl

Relacje z warsztatów, terminy spotkań fb.me/szyjace24

Miejsce warsztatów-Rąbień, ul. Słowiańska 29

Sklep internetowy   www.szyjące24.pl

Sklep stacjonarny- Rąbień, ul. Słowiańska 29

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *