Piknik

Piknikowe wariacje z maszynami domowymi JUKI

Miło nam się przedstawić – jesteśmy firmą Szyjące24.pl, która zajmuje się sprzedażą stacjonarną oraz internetową domowych maszyn do szycia JUKI i akcesoriów krawieckich.

Rok temu rozpoczęliśmy przygodę z szyciem na maszynach JUKI. Organizujemy warsztaty krawieckie o różnej tematyce dla dzieci, młodzieży i dorosłych w naszej siedzibie w Rąbieniu, ul. Słowiańska 29 oraz uczestniczymy w piknikach plenerowych.

Zespól szyjące24.pl

Podejmujemy się wspierania akcji charytatywnych, np.:

 • „Legowiska dla schroniska”- szycie legowisk dla zwierzaków
 • „Pościel sercem uszyta” – szycie kompletów pościelowych  dla małych mieszkańców Domu Samotnej Matki w Łodzi
 • „Worko – plecak dla dzieci w Afryce”
 • Szycie worko – plecaków przez podopieczne Domu Dziecka w Grotnikach

 Wszystkie  akcje przez nas organizowane i te, w których uczestniczymy są regularnie zamieszczane na naszej stronie fb.me/szyjace24 w formie krótkich reportaży wzbogaconych zdjęciami i filmikami.

W naszej działalności charytatywnej towarzyszy nam zawsze Myou – pracownia projektowa Małgorzaty Juskowiak.

Miniony czas zaowocował nowymi doświadczeniami i spostrzeżeniami, którymi chcemy się podzielić. W tym artykule skupimy się na imprezach piknikowych, które  pozytywnie nas zaskoczyły, a uczestnictwo w nich dało dużo satysfakcji i zmotywowało do dalszej pracy.

Na przestrzeni kilku miesięcy zespół Szyjące24.pl brał udział w następujących imprezach piknikowych:

 • Szkoła Podstawowa w Rąbieniu (20 maja 2018)
 • Bałucki Ośrodek Kultury „Lutnia” w Łodzi (2 czerwca 2018)
 • Szkoła Podstawowa nr 71 w Łodzi (9 czerwca 2018)
 • Piknik osiedlowy w Aleksandrowie Łódzkim (15 czerwca 2018)
 • Festyn rodzinny przy Kościele p.w. Świętych Archaniołów Rafała i Michała (30 września 2018)

Pikniki, to imprezy o charakterze rodzinnym, gdzie pojawiają się osoby w różnym przedziale wiekowym. Organizatorzy dbają o różnorodność atrakcji, aby uczestnicy jak najciekawiej spędzili czas.

Przed pierwszą imprezą, w której braliśmy udział (SP w Rąbieniu) nie wiedzieliśmy, na jakie zainteresowanie możemy liczyć. Intuicyjnie czuliśmy, że maszyny mogą wzbudzić zaciekawienie, ale czy w dobie internetu, wszechobecnych gier komputerowych i niejednokrotnie „przyklejonych” do ręki telefonów komórkowych możemy wzbudzić u dzieci i młodzieży zainteresowanie szyciem?

Z kolei mając doświadczenie jako rodzice wiemy, że dzieci są bardzo twórcze i kreatywne, trzeba im tylko udostępnić narzędzia i pole do działania.

Cóż się okazało? Nasze stoisko z maszynami domowymi Juki w krótkim czasie otoczyło kółeczko dzieci, które chciały poznać podstawowe funkcje maszyny  i uszyć z naszą pomocą piórnik z filcu. Kolejka do maszyn nie malała do końca pikniku.

W czasie pikników towarzyszyły nam różne maszyny domowe Juki. Maszyny mechaniczne reprezentowała rodzina modeli Juki HZL-350Z, do której należą:

 • JUKI HZL-353ZR-A
 • JUKI HZL-355ZW-B
 • JUKI HZL-357ZP-C

Maszyny te charakteryzuje wszechstronność, funkcjonalność i prostota obsługi.

Zainteresowanie wzbudzały maszyny komputerowe, takie jak modele:

 • JUKI HZL-F300
 • JUKI HZL-F400
 • JUKI HZL-F600
 • JUKI HZL-G120
 • JUKI HZL-G220
 • JUKI HZL-HD197

Maszyny komputerowe są intuicyjne i łatwe w obsłudze, zastosowano w nich wiele nowoczesnych rozwiązań i technologię na najwyższym poziomie.    

   

„Magia” zaczynała się już w momencie wyboru filcu i doborze dodatków. Dzieci kierując się własnym gustem dobierały kawałki materiału, sprawdzały, jaka wersja kolorystyczna będzie najlepsza. Następnie skupiały uwagę na samej maszynie, mogąc zobaczyć dostępne wzory ściegów, możliwość regulacji długości i szerokości ściegu, sprawdzić jak działa automatyczny nawlekacz igły, obcinacz nici, przycisk pozycjonowania igły góra/dół, przycisk start/stop czy też wykorzystać opcję szycia wstecz. Dodatkowym atutem była możliwość wyszycia na piórniku swojego imienia na maszynach komputerowych. Takie funkcje posiadają modele maszyn:  HZL-HD197, JUKI HZL-G120, JUKI HZL-G220, JUKI HZL-F300, JUKI HZL-F400, JUKI HZL-F600.

Niezastąpione podczas pracy z maszyną okazały się profesjonalne nożyce krawieckie, dostępne w kilku rozmiarach, z profilowanymi, emaliowanymi uchwytami, wykonane ze stali zapewniającej długotrwałą ostrość.

Nożyce krawieckie                        Obcinaczka                     Nożyce krawieckie z ząbkami

Podczas szycia bardzo przydatne były również akcesoria krawieckie w postaci poręcznej obcinaczki (scyzoryka), która dzięki swoim ostrzom perfekcyjnie obcina nici tuż przy samej tkaninie, co osoby szyjące mogły wielokrotnie przetestować. Prujka chociaż bardzo niepozorna, jest niezawodna podczas wypruwania szwów. Opcja ta również była wykorzystywana, jeśli osoba szyjąca chciała skorygować bądź poprawić efekt szycia.

Rozpoczynając udział w imprezach piknikowych nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu ze strony dzieci i młodzieży – także wśród chłopców, co nas bardzo cieszy. Często ku naszej radości spotykamy twarze znajome właśnie z pikników na organizowanych przez nas warsztatach, gdzie uczestnicy mają możliwość kontynuowania przygody z szyciem.

„Sezon piknikowy” utwierdził nas w przekonaniu, że szycie potrafi zaciekawić i stać się hobby. W przypadku dzieci, często ku zdziwieniu rodziców, może śmiało konkurować z innymi formami spędzania wolnego czasu. No i na koniec to, co jest powodem satysfakcji zarówno dla zespołu Szyjące24.pl jak i dla odwiedzających nasze stoisko – zadowolenie z uszycia czegoś samodzielnie.

Mamy nadzieję, że rodzice dzieci, które zafascynowały się szyciem, wrócą do nas po zakup maszyny do szycia dla swoich pociech.

Autor: Alina Rendecka-Grelak

F:\piknik the best\IMG_4324.JPG

Relacje z warsztatów, terminy spotkań fb.me/szyjace24            

Miejsce warsztatów – Rąbień, ul. Słowiańska 29

Sklep internetowy www.szyjące24.pl                                                           Zapraszamy

Sklep stacjonarny – Rąbień, ul. Słowiańska 29                                                      Szyjące24.pl                                

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *